Arabský víkend

12. dubna 2015 v 20:40 | Vera | 
Víkend, kdy moje duše plesala - tenhle týden se od pátku do neděle vskutku vyvedl!


Ačkoli jsem byla kvůli svému programu nucena zůstat ve městě mého pobytu, kde se většinou zdržuji jen přes týden, vůbec mi to tentokrát nevadilo, protože program jsem měla více než pestrý.
V pátek jsem byla nadšená z přednášky - klasicky míváme blízkovýchodní literaturu, tentokrát ale byla zaměřená na hebrejskou literaturu - a protože ji konečně přednášel někdo jiný, bylo to zajímavé (ono se nedá říct, že ty přednášky předtím by nebyly zajímavé, ale konečně to bylo něco jiného). Otevřela jsem si obzory i moje klasickou a moderní arabskou literaturu a už teď se nemůžu dočkat dalšího pátku, kdy budeme mít přednášku tentokrát o perské literatuře.
Poté jsem na pár hodin odjela an byt, abych si odpočinula a nachytala trochu příjemného jarního slunce, ačkoli mi pobyt ve venkovních prostorách nedělá příliš dobře (alergie jsou zlo!). Nakonec jsem vyrazila do města, abych se zúčastnila zahájení dalšího ročníku Arabfestu. Bylo to fajn.
Sobota pro mě byla dnem úklidu a následného dalšího program v nabitém arabsfestovém týdnu. Poslechla jsem si přednášky na téma arabská móda/zahalování (v postatě nic nového, ale vyzkoušela jsem si hidžáb, což teda byl zážitek, ale abych pravdu řekla, nebylo mi až tak nepříjemné, jak bych čekala - zkusila jsem si několik variant nošení a jedna mi byla tak příjemná, že bych si dokázala představit, jak takový hidžáb nosím), pak povídala jedna slečna o tom, jaké to je být Evropankou na Blízkém východě (s hodně jejími názory jsem sice nesouhlasila, ale poslechnout si, jaké to je být tam jakožto pracující žena bylo zajímavé). Poslechla jsem si ukázku z workshopu arabského písma, což bylo vážně vtipné z pohledu někoho, kdo už arabsky něco umí, tedy hlavně umí psát. Najedla jsem se dobrého arabského jídla, dala jsem si pravý marocký mátový čaj a bylo.
Dnešní den se nesl ve znamení arabského jídla - byla jsem s pár kamarády posedět u dobrého arabského obědu, který byl v režii syrských a libanonských kuchařek a moc jsem si pochutnala.
V týdnu mě čekají ještě další přenášky, takže se moc těším, ačkoli nebudu skoro vůbec doma... Ale co, je to jednou az rok :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veki Veki | E-mail | Web | 4. června 2015 v 22:21 | Reagovat

Mám fakt ráda lidi, kteří jsou do něčeho zapálení. I když arabistiku (správně?) asi nemůže studovat někdo, kdo by do toho nebyl zapálený. Nikdy jsem nicc arabského nejedla, ale určitě bych neodmítla...

2 Vera Vera | Web | 5. června 2015 v 18:47 | Reagovat

Popravdě taky jsem si myslela, že můj obor nemůže studovat někdo nezapálený do věci, ale bohužel to tak je... Někteří moji spolužáci to prostě neberou. Studuji Blízkovýchodní studia a učím se arabsky, takže v podstatě arabistika, jo :) A jídlo určitě doporučuji, je vynikající! :) (a do tohohle horka naprosto ideální)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama