Čtenářský deník - červen 2015

10. srpna 2015 v 12:54 | Vera |  Čtenářský deník
Nečtu. Doslova. Občas prostě nastane doba v mém životě, kdy nečtu. Nebo minimálně. Ta doba nastala. Teď. Tedy v červnu. A následujících měsících.

2. 6. - Paulo Coelho - Záhir (vlastní) - Zbožňuji Coelhovy knihy. Záhir není výjimkou. Kniha se četla sama, lehce, pohodově. Když člověk jeho knihy dočte, další týden se nad nimi zamýšlí, přemýšlí a vymýšlí. Jeho knihy ve mně vždycky zanechjí hluboký dojem, který zkrátka musím vstřebávat nějakou chvíli. Jinak tomu nebylo ani u téhle knihy.

24. 6. - Hannah Kent - Agnes (vlastní) - Knihu jsem si koupila v Levných knihách a přiznávám, neměla jsem o ní vysoké mínění a netušila jsem, že mě tak zasáhne. Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale to připisuji své čtecí nechuti. Jenže když jsem se do ní pak začetla, nemohla jsem přestat. Hltala jsem každé slovo, každou slabiku, každé písmenko a doslova jsem nechtěla, aby kniha někdy skončila. Jenže ona skončila. Přesně tak, jak jsem čekala. A i když jsem to čekala, stejně jsem u toho brečela a brečela, protože to prostě nebylo správné. Když jsem se poté ještě dočetla, že se jedná víceméně o skutečnou událost, bylo mi z toho mdlo. Knihu rozhodně doporučuji ke čtení, nenechte se odradit neznámým jménem nebo tím, že se příběh odehrává na Islandu. Chvíli trvá, než se člověk zorientuje ve všech těch zvláště znějících jménech, ale jakmile se tak stane, naprosto váš to pohltí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama